O penzionu

Penzion Na Kiosku se nachází v moravském městě Šternberk v půvabné krajině podhůří Nízkého Jeseníku, 16 km od hanácké metropole – Olomouce. Svou polohou – na okraji lesa – vzdáleném od centra města do 900 m, přímo vybízí ke strávení nejen příjemné a klidné dovolené uprostřed krásné moravské přírody, ale je vhodný i pro krátkodobé služební pobyty. Příznivcům turistiky se zde naskýtá plné vyžití v každém ročním období a pro cyklisty je k dispozici mnoho cyklotras.

Penzion:

Penzion nabízí ubytování v útulně vybavených pokojích penzionu. V letních měsících možno využít klidné venkovní posezení v rámci uzavřeného areálu penzionu.

Restaurace:

RESTAURACE JE MIMO DENNÍ PROVOZ

Nabízíme možnost pronájmu přízemí restaurace s kompletním zázemím (kuchyně, výčep, toalety) a venkovní prostory s parkovištěm pro pořádání soukromých nebo firemních společenských akcí. Základní informace a podmínky zde.

Historie:

“Penzion Na Kiosku” je zrekonstruovaná výletní restaurace, jejíž historie sahá až do poloviny 19. století. Tehdy na podnět zemského soudního rady pana Josefa Jelínka, aby se zrekonstruoval a zkrášlil Kiosek u městského lesa, obecní úřad zorganizoval májový ples a jeho výtěžek věnoval na výstavbu výletní restaurace. Ta byla potom postavena v těsné blízkosti hudebního pavilonu, který již od roku 1858 svoji dominantní polohou v místní části zvaném „Na Kiosku“ dotváří panorama města Šternberka. Je odtud krásná vyhlídka nejen na velkou část nížiny Hanou, ale i na Drahanskou vrchovinu.

Budova původní výletní restaurace prošla během své více jak stoleté historii několika rekonstrukcemi a dostavbami. Poslední rekonstrukce byla provedena v roce 1994, kdy byla přistavena ubytovací část. Od této doby mohou klid a výjimečnou atmosféru této lokality vychutnávat také ubytovaní hosté.

Penzion Na Kiosku

S VÝHLEDEM NA ŠTERNBERK A JEHO OKOLÍ.

S VÝHLEDEM NA ŠTERNBERK A JEHO OKOLÍ.

Kde nás najdete:

Kiosk 1387/1, 785 01 Šternberk

Kontaktujte nás:

Tel.: 736 640 828
Mail: info@penzionkiosk.cz

© 2024 — Penzion Na Kiosku
Výroba internetových stránek:
Redigy.cz